ZALOŽENÍ HERTZ

John Daniel Hertz

Hertz založil v roce 1918 Walter L. Jacobs a společnost tehdy sídlila v Chicagu, ve státě Illinois. Zpočátku společnost nabízela k pronájmu dvanáct vozidel značky Ford T. Za pět let se tento počet zvýšil padesátkrát, takže společnost disponovala až šesti sty vozidly. O firmu začal být zájem ze strany investorů a již roku 1923 ji odkoupil John Daniel Hertz, židovský podnikatel s rodinnými kořeny na Slovenku, konkrétně v obci Sklabiňa u Martina.

V roce 1926 společnost od Hertze odkoupila firma General Motors.

Z Ameriky se autopůjčovna v padesátých letech rozšířila i do Evropy. První evropský provoz byl zahájen v roce 1950 ve Francii.

V České republice Hertz začíná svoji činnost v roce 1989.

HERTZ GLOBAL HOLDINGS, INC.

Na počátku 21. století, roku 2002, zahájila společnost Hertz půjčování automobilů na čínském trhu, čímž se stala první společností světa podnikající v tomto segmentu na tamním trhu. O tři roky později, na konci srpna 2005, disponovala společnost Hertz autoparkem o velikosti 426 tisíc vozidel. Od roku 2006 se portfolio nabízených automobilů rozrostlo o ekologická, palivově úsporná vozidla, když firma začala k pronájmu nabízet Toyotu Prius, což je světově první sériově vyráběné plynové a elektrické hybridní vozidlo.

Hertz patří mezi druhou největší autopůjčovnu ve Spojených státech amerických se 150 pobočkami po celém světě. Nejen že provozuje autopůjčovnu pod obchodní značkou Hertz, ale také značkami Dollar a Thrifty. Celosvětově navíc působí ve více než deseti tisících franšízových poboček.

Prémiovým brandem je značka Hertz s nejvyšším standardem služeb i modelů vozidel, doplněným Dollar&Thrifty a také evropskou značkou FireFly zaměřenou na klienty z oblasti turistiky. Hertz je dominantní značkou známou jedinečnou kvalitou svých služeb a nabízených produktů. Zákazníky autopůjčovny jsou jak fyzické osoby, tak lokální i nadnárodní společnosti pro účely soukromých i firemních pronájmů. Speciálními zákazníky pro náhradní vozy jsou také leasingové a pojišťovací společnosti.

HERTZ V ČESKÉ REPUBLICE A NA SLOVENSKU

Autopůjčovna provozující služby pronájmu osobních automobilů pod obchodní značkou Hertz vznikla v tehdejším Československu dne 1. září 1989. Bezprostředně po svém zrodu zaměstnávala společnost v Čechách a na Slovensku celkem 15 pracovníků. První pobočka byla otevřena na pražském letišti, následovala provozovna v pražském hotelu Palace a v bratislavském hotelu Forum. V květnu 1991 byla otevřena pobočka Hertz na bratislavském letišti. K významným dnům v životě firmy patřilo slavnostní otevření pobočky na Karlově náměstí v květnu 1992.

V roce 1993 jsme založili provozovnu v Brně, která poskytuje služby Hertz pro velkou část Moravy. Její pracovníci obsluhují od roku 1995 i provozovnu na letišti Tuřany.

V roce 1995 jsme zahájili provoz samostatné pobočky na letišti v Ostravě – Mošnově a od roku 2009 prostřednictvím agentury také v Liberci.

V roce 2013 jsme otevřeli novou korporátní pobočku v Českých Budějovicích.

Po rozdělení republiky se i naše společnost rozdělila provozně i právně od 1. května 1993 na českou a slovenskou část.

Vozový park autopůjčovny se v průběhu let rozvíjel a měnil. Společnost zahájila svoji činnost s dvaceti automobily značky Audi, v současné době nabízíme vozidla značek Škoda, Ford, Renault, Hyundai, Opel, Citroën, Volkswagen, Peugeot, Volvo a Mercedes-Benz. V České republice je provozováno okolo 550 vozidel, na Slovensku dalších 100 vozidel. Autopůjčovna Hertz je ve Slovenské republice činná v rámci společnosti Hertz Autopožičovňa s.r.o.

Od roku 2017 jsme otevřeli na pražském letišti pobočku nízkonákladového brandu FireFly, Dollar a Thrifty, které jsou zaměřeny zejména na nižší skupiny vozů pro klienty z řad turistů.

Zavádíme nové produkty a technologie, které umožňují pronájmy 24/7 (24 hodin denně, 7 dní v týdnu). Mezi tyto produkty patří od roku 2020 i carsharing Hertz 24/7 pro firemní zákazníky.